Mistrovství FK 2014

12.2.2018 Autor Minstroství 0 thoughts on “Mistrovství FK 2014”

Na letošní  rok jsem si naplánoval poměřit síly na závodech v Chorvatsku, Německu a na téměř domácím závodu na Slovensku.

Do chorvatské Vinkovci jsem jel v termínu 20. – 21.6. a vezl s sebou kelebeky, takly, sólo taklu a krasnodary.  Místo konání opět v blízkosti sportovního areálu na obrovské pastvině.  Když jsem vypouštěl taklu sólo, tak jsem prohlásil, že bude létat jako puk v hokeji od mantinelu k mantinelu. Doma takové podmínky mí holubi neznají, louky jsou nesrovnatelně menší. Takla létala jak splašená, viděl jsem jí jen při přeletech nad klíckou. Když se po chvilce unavila a dostala rozum, létala chvilku jako správná takla.

Zalétla si pro 16 bodů a 1.místo. Křídel 3 takel letěl dosud nejlépe co takly chovám. 2.místo 474 bodů. Kelebeci  si dolétli pro 3.místo. Krasnodaři překvapili i mě samotného a z tak velkého prostoru byli natolik vyblázněni, že našlehali 142 bodů.  Super víkend a spokojenost.

Druhý závod s mou účastí byl v německém Rodelsee. Plac pro létání byl dosud nejhorší , co jsem mohl kde vidět. Létalo se na strništi pšeničného pole v blízkosti sportovního areálu s fotbalovými hřišti za velkého tepla. Po vypuštění 3 takel jsem věděl, že bude zle.  Holubi za častého kotrmelcování  stoupali výš a výš, až byli v bodové výšce. Po 20ti minutách po nich nebylo ani vidu. Let jsem ukočil a vypustil sólo taklu. Stejně jako v Chorvatsku, létala po poli sem a tam za občasného letu v krátký sloup.  Jaké bylo moje překvapení, když se během jejího letu vrátil takla ze ztracené trojky a přistála na klícku a seskočila jakoby se nic nestálo,  že let sólo takly byl rozhodčími nepochopitelně zastaven s tím, že holub nemůže pokračovat s soutěži. Sólo takla byla černé barvy a navrátivší se holubice byla sv. kapratá, na první pohled odlišné zabarvení a nemohlo dojít k omylu při posuzování.

I tak černá takla byla na 1.místě s 24 body. Kelebeky jsem vypustil v počtu 6ks. Posuzoval turecký rozhodčí  a nechci být podezíravý, ani zde jsem nebyl  zrovna, jako v případě takly, jeho oblíbenec.  Svým pohybem  v blízkosti klícky  při dropování  holubů zrovna nepomáhal. Na můj protest mi odpověděl, co chci, že mám pro sebe celé pole. Kelebeci  2.místo 160 bodů.

Výsledek dobrý, ale těžce jsem nesl ztrátu starého vůdčího samce takly. Měl jsem ještě před sebou závod v Sladkovičovo na  Slovensku  a nahradit takového holuba nebude jednoduché. Uvidíme v srpnu jak vše dopadne…