Hofheim/Ufr.- 5.7.-7.7.2012

20.2.2018 Autor Úspěchy 0 thoughts on “Hofheim/Ufr.- 5.7.-7.7.2012”

Úspěšné vystoupení na mezinárodním místrovství Německa v létání na klícku, tak bych shrnul účast členů KAH CS na  jejich prvním oficiálním závodě.

Kompletní fotogalerie

 

Ve dnech 5. – 7.7.2012 jsem byl společně s přáteli z KAH CS Andrejem Margetinem a Mirkem Lubasem ml. na našem prvním závodě jako reprezentanti našeho nového klubu  ve městě Hofheim v Německu. Závod se konal na stejném místě jako v roce 2009, ale  to jsme  zde byli jen jako haldoví vlci, kteří hltali každičký soutěžní let, každičký detail v ovládání holubů,  různorodost letových klícek. Letošní červenec byl však již o něčem jiném. Již v minulých závodech jsem s Andejem ukázal, že si holuby umíme správně připravit a naše chovy patří k těm lepším. Počasí v Německu nám zrovna dvakrát nepřálo, spíše aprílové počasí něž počátek léta. Na spaní ve stanu nemám ten správný zálesácký výcvik, ale díky Mirkovi, který s sebou vezl rodinný stan, jsme my i holubi vše ve zdraví přečkali. Po návratu domů jsem viděl v zrcadle známou tvář s vaky pod očima, ale nadmíru spokojenou.

Po příjezdu do  místa konání jsme se společně s přáteli ze Srbska Markem Rajkovičem a Stevanem Dozetem zaregistrovali a vyčkávali kdy na nás vyjde čas startu. Abychom si nic vzájemně nevyčítali, rozlosovali jsme si pořadí našeho startu nám dobře známou hrou kámen-nůžky-papír. To, že první vyhrání z kapsy vyhání jsem znal, ale co se dalo dělat. Půjdu jako první. Dlouho to vypadalo, že vyrazím na plac ještě v pátek po 20té hodině, ale nakonec soutěžící přede mnou se na louce zdržel a já už s jistotou věděl, že můj start začne v 09.00 hod. v sobotu. Sobotní ráno bylo přesně takové, jaké jsem si nepřál. Pršelo. I tak moji holoubi zalétli super výsledky. V Německu vyhráli moji BR, Kelebeci a již ostřílený holub sólo  takla, s trojičkou takel jsem byl 6. Co si víc přát? Dva, tři dny oddechu a znovu na louky. Čeká nás ještě srpnový mistrovský závod v oblíbeném Srbsku a na závěr prázdnin poslední závod v rámci EFU, závod pořádaný KAH CS na Slovensku u Nitry.

[g-gallery gid=“10053″]